Skład publikacji dla ŚSRM


Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych to mające siedzibę w Katowicach, a działające na terenie całego kraju, stowarzyszenie zrzeszające kilkuset Rzeczoznawców Majątkowych pracujących na terenie województwa Śląskiego.

Okładka publikacji dla Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych

ŚSRM podjęło decyzję o wydaniu drukowanego biuletynu na coroczne zebranie członków stowarzyszenia. Publikacja miała wypełnić lukę po wydawanym niegdyś w formie papierowej magazynie Nieruchomość, a który obecnie dostępny jest tylko w wersji cyfrowej.

Na zlecenie Stowarzyszenia, opracowaliśmy skład tego biuletynu oraz zajęliśmy się doborem fotografii i korektą tekstów.

Tworząc layout tej publikacji skupiliśmy się na czytelności składu tekstu oraz oddaniu technicznego charakteru pracy członków stowarzyszenia. To podyktowało prostą formę tekstu uzupełnioną zdjęciami. W przypadku artykułu podsumowującego prace stowarzyszenia są to zdjęcia ze zbiorów ŚSRM, które poddaliśmy korekcji barwnej w celu ich ujednolicenia. Pozostałe artykuły mają charakter typowo techniczny, teksty te były materiałami uzupełniającymi szkolenia, które odbyły się w ramach zebrania członków. Wykonanie fotografii ilustrujących zleciliśmy Aleksandrowi Wolskiemu.

Publikacja składa się z 56 stron. Wydrukowana została w formacie A4 na papierze G-Print 90g, w nakładzie 250 sztuk. Okładka posiada satynowe wykończenie. Ze względu na niedużą grubość składu, nie można było zastosować klejenia, dlatego finalnie publikacja została zszyta.

Pełną publikację można zobaczyć w serwisie ISSUU.