Statki. Nasza Pasja.


Remontowa Holding S.A. to największa stoczniowa grupa kapitałowa w Polsce, a wchodząca w jej skład Remontowa S.A. to jedna z 3 największych stoczni w Europie. Na zlecenie Grupy firma i3D w zespole, której mieliśmy przyjemność pracować wraz z biurem projektowym anna_kasper, opracowała i wykonała wystawę Statki. Nasza Pasja.

Naszym zadaniem w tym projekcie było opracowanie koncepcji wystawy, której głównym założeniem było pokazanie Remontowa Holding S.A.  jako nowoczesnego zakładu przemysłowego niczym nie ustępującego dużym przedsiębiorstwom przemysłowym zachodniej Europy. Najważniejszym celem jaki postawił przed nami zleceniodawca było zerwanie z obrazem stoczni jako manufaktury, w której z pominięciem wszelkich zasad BHP statki remontuje się i buduje w technologiach zakorzenionych w ubiegłym stuleciu.

W tym celu wraz z zespołem i3D oraz anna_kasper tworząc koncepcję wystawy postawiliśmy na rozwiązania czerpiące z nowych technologii. Obok samej koncepcji wystawy tworzyliśmy również opracowanie projektów aplikacji oraz zarys stanowisk dla nich. W sumie zaprojektowaliśmy wireframy dla 7 stanowisk multimedialnych przedstawiających sposób pracy w stoczni oraz jej najważniejsze realizacje.

Wystawa Statki. Nasza pasja. bogata jest w liczne multimedia oraz rozwiązania wykorzystujące nowoczesne technologie, wpisuje się tym samym w coraz silniejszy trend wypełniania muzeów treściami interaktywnymi.

Ostatnim zadaniem jakie wykonaliśmy przy tworzeniu tej wystawy była dokumentująca ją sesja fotograficzna, której efekty ilustrują to casestudy.

Strona internetowa wystawy www.statkinaszapasja.pl.